• Info o škole

PROFILÁCIA ZÁKLADNEJ ŠKOLY V PUŠOVCIACH

I. Základné údaje:

Škola : Základná škola v Pušovciach

Typ: 1. - 4. ročník  (málotriedna škola)
            Miesto : Pušovce 1.-2.roč. a 3.-4.roč.

Zriaďovateľ : Obecný úrad v Pušovciach
            Rok vzniku : 1951

II. Základné úlohy školy :

Základnou úlohou školy je  podľa zvolených a platných učebných osnov a variantov učebných plánov, poskytovať základné vzdelanie pre žiakov 1.- 4. ročníka ZŠ v Pušovciach. Súčasťou školy je aj ŠKD.

Zabezpečovať rozvoj pohybových a športových aktivít žiakov školy na úrovni školy a na úrovni obce.

Vytvárať podmienky pre integráciu žiakov z málopodnetného prostredia.

Pokračovať v tvorivých aktivitách žiakov a pedagogických zamestnancov, zviditeľňovať prácu školy na verejnosti.

Zabezpečiť vzdelávanie v oblasti, informačno-komunikačných  technológií, prostredníctvom výučby v predmete práca s počítačom počas krúžkovej činnosti, neskôr ako rozširujúcu hodinu v 1.- 4. ročníku. Využívať projekt Infovek, sprístupňovať žiakom a zamestnancom školy získavanie poznatkov a najnovších, informácií prostredníctvom internetu. Pripraviť podmienky pre realizáciu výučby cudzieho jazyka v rámci krúžkovej činnosti.

III. Smerovanie školy

Základná škola v Pušovciach patrí do siete málotriednych škôl. Má 2 triedy. Vyučujú 4 pedagógovia.

Našim hlavným cieľom je poskytovať kvalitné základné vzdelanie pre všetkých žiakov.

Tento hlavný cieľ chceme doplniť o možnosť nadobudnutia vedomostí, zručnosti pri práci s počítačom, internetom.

Žiakom chodiacim do našej školy pripravovať také prostredie a materiálnu základňu na vyučovací proces, aby sa im škola stala druhým domovom, do ktorého by chodili s láskou a radosťou. Tento cieľ v súčasnosti v spolupráci s Obecným úradom v Pušovciach.

Prispôsobujeme mimoškolskú, krúžkovú činnosť záujmom žiakov s využitím regionálnych možností (environmentálna výchova, telesná výchova)

Škola sa snaží rozvíjať osobnosti žiakov s prihliadnutím na ich individuálne zvláštnosti.

Podporujeme všetky aktivity, ktoré zapoja žiakov našej školy do literárnych, hudobných, výtvarných, športových a iných súťaží.

Škola má záujem na vyučovaní cudzieho jazyka (angličtina) a informatiky v rámci krúžku. .

Starať sa o to, aby rodičia a žiaci boli dobre informovaní o kurikule, výsledkoch a napredovaní i o tom, ako môžu prispieť k napĺňaniu cieľov.

Rodičia žiakov majú možnosť zúčastňovať sa vyučovania aj akcií organizovaných školou. Na plenárnych schôdzach a v spolupráci s radou školy majú možnosť vyjadrovať svoje názory, postrehy a zapájať sa do mimoškolskej činnosti.

Vytvárať podmienky pre spoločenské akcie v súčinnosti s radou školy, vytvárať priaznivú klímu pre spoločnú činnosť.

Určite tak ako všetky školy, tak aj my chceme poskytnúť žiakom, rodičom a všetkým zúčastneným  len to najlepšie.

V Pušovciach 15.septembra 2018.

Mgr.MarošHrabčák

Riad.školy