• Príhovor riaditeľa

• Dobrý deň

• Dovoľte mi úprimne a srdečne Vás všetkých pozdraviť a žiakom školy a jej pracovníkom zaželať úspešné dni plné dobrého zdravia a šťastia.

Žijeme v čase a priestore plnom dôležitých rozhodnutí, významných udalostí a rýchlo sa meniacich  skutočností. Často krát  musíme prijímať v jednom okamihu niekoľko dôležitých rozhodnutí, ktoré ovplyvnia náš ďalší život. Život, práca , naše konanie a správanie naberá v posledných rokoch takú dynamiku, že zastaviť sa dokážeme len pri dôležitých životných udalostiach a počas vianočných sviatkov. Práve dynamiku života rodín veľmi citlivo vnímame prostredníctvom detí my učitelia, ktorí sa každodenne stretávame s Vašimi deťmi a našimi žiakmi, ktorých osud nám všetkým, verte, leží na srdci.

Milí rodičia, dovolím si Vás, ktorí ste otvorili stránku Základnej školy v Pušovciach, poprosiť a zároveň požiadať, aby ste vo Vašich rodinách vytvorili podnetné prostredie pre Vaše deti, prostredie, v akom zlosť a nenávisť nemajú svoje miesto, prostredie, ktoré praje rodine, láske, porozumeniu a jednote celej rodiny. Práve nezhody, hádky a konfliktné situácie v rodinách veľmi významne ovplyvňujú správanie Vašich detí počas vyučovania i mimo neho. Poprosím Vás o Vašu plnú dôveru k nám, pretože bez nej to jednoducho nejde!

Vy, žiaci, ktorí ste otvorili stránku Vašej a zároveň aj našej spoločnej školy, pracujte v živote pre blaho Vás, Vašich budúcich rodín. Majte stále na mysli, že blaho neznamená iba materiálne bohatstvo, ale aj množstvo vedomostí, citovú zrelosť človeka, schopnosť vcítiť sa do druhého človeka a vedieť poradiť či pomôcť druhému človeku. Veď na pomoc od druhého a na porozumenie od ostatných ľudí môže byť v živote odkázaný minimálne raz každý. Čo ak pomoc nepríde, lebo nemá prísť  odkiaľ ? Čo ak práve mne nebude nikto chcieť porozumieť a pochopiť ma ?

Pevne verím, že spoločne sa nám to podarí! Tak teda s chuťou do práce...

Mgr. Maroš Hrabčák
                                                                                                                                                     r.š.