• Podrobné informácie k nástupu od 8.2.2021

• Vážení rodičia!

Ministerstvo školstva zverejnilo manuál návratu do škôl od 08.02.2021. Podmienkou vstupu žiaka/dieťaťa do školy je negatívny test jedného z rodičov. Prinášame Vám informácie týkajúce sa našej ZŠ.

Testovanie

- jedného zákonného zástupcu žiakov 1. stupňa

- a zamestnancov škôl

Dochádzka žiakov/detí

Žiak ráno 08.02.2021 pri nástupe do školy odovzdáva dve nižšie uvedené tlačivá - inak nebude vpustený do triedy - čestné vyhlásenie rodiča a prehlásenie dotknutej osoby:

Ziak_a_zakonny_zastupca_-_cestne_vyhlasenie_a_suhlas_so_sprac._osobnych_udajov.docx

• Ziak_a_zakonny_zastupca_-_informacie_pre_dotknute_osoby_o_dobrovolnom_suhlase.docx

• V prípade, ak zákonný zástupca žiaka/dieťaťa neabsolvuje testovanie a z tohto dôvodu sa jeho dieťa nebude zúčastňovať prezenčného vyučovania, tak:

• škola eviduje neprítomnosť žiaka ako ospravedlnenú absenciu,

• ak neprítomnosť na prezenčnom vyučovaní bude dlhšia ako 15 vyučovacích dní a rodič nezabezpečí kontakt so školou, žiak môže byť komisionálne preskúšaný z učiva daného ročníka,

• zákonný zástupca nemá nárok na tzv. „pandemickú OČR“,

• pre vzájomnú bezpečnosť a ochranu zdravia nás všetkých, Vás milí rodičia prosíme, aby ste zabezpečili žiakom na každý deň vyučovania minimálne 3 čisté rúška, ktoré si žiaci budú meniť počas celého pobytu v škole a ŠKD od 7.30 - 16.00 hod.

• ŠJ

všetci žiaci budú na obed v pondelok 08.02.2021 automaticky prihlásení. Rodičia môžu najneskôr v pondelok 08.02.2021 do 08.00 h dieťa z obeda odhlásiť telefonicky.

ŠKD

je v riadnej prevádzke, postupuje v zmysle Covid školského semaforu, dôsledne dbá na dodržiavanie všetkých protiepidemiologických opatrení.

• test platí sedem kalendárnych dní;
                • 10-roční žiaci 1. stupňa sa netestujú;
                • riaditeľ školy alebo školského zariadenia nekontroluje certifikáty, ale vyžaduje príslušné prehlásenie od zamestnancov a zákonných zástupcov detí a žiakov

M. Hrabčák, r.š.

• Od 08.02.2021 ideme do školy

• SKVELÉ SPRÁVY z ministerstva školstva

Deti materských škôl, žiaci prvého stupňa základných škôl, špeciálnych škôl a končiacich ročníkov stredných škôl sa môžu vrátiť k plnohodnotnému prezenčnému vyučovaniu.

Tí, ktorí sa rozhodnú školy otvoriť, môžu tak spraviť od 8. februára 2021, a to v súlade s upraveným COVID automatom.

V zmysle uznesenia vlády a vyhlášky ÚVZ bude potrebný: negatívny test zamestnancov, negatívny test zákonného zástupcu a negatívny test žiakov končiacich ročníkov stredných škôl.

Antigénové testovanie na COVID 19 bude v sobotu 06.02.2021 v čase 08.00 - 12.00 hod. a 13.00 - 16.00 hod. v Kultúrnom dome v Pušovciach.

Vyučovanie bude prebiehať podľa riadneho rozvrhu. ŠKD bude v prevádzke pre žiakov 1.- 4. ročníka.