• Zmena termínu "Karneval na ľade"!!!

• Z dôvodu zvýšenia výskytu respiračných chorôb v našej škole sa KARNEVAL NA ĽADE 2015 presúva na ďalšiu nedeľu 15. februára 2015.

Pevne veríme, že sa tam zídeme už zdraví a v hojnom počte!

Maroš. r.š.

• OZNAM - chrípkové prázdniny

O Z N A M

Riaditeľstvo Základnej školy v Pušovciach oznamuje, že z dôvodu narastajúceho počtu chrípkových ochorení u žiakov (59,25 % ku dňu 3.2.2015) vyhlasuje prerušenie prevádzky (chrípkové prázdniny) v Základnej  škole v Pušovciach.

Prevádzka je prerušená od stredy 4. februára 2015 do piatku 6. februára 2015. Vyučovanie podľa platného rozvrhu začne v pondelok 9. februára 2015.

Toto opatrenie bolo vydané v zmysle:

• Metodického usmernenia č. 15/2005-R
              • Prevádzkového poriadku ZŠ v Pušovciach
              • po konzultácií s príslušným Úradom verejného zdravotníctva.

Táto skutočnosť bola oznámená zriaďovateľovi školy - Obci Pušovce, RÚVZ v Prešove a Obvodnému úradu Prešov – odbor školstva.

• KARNEVAL NA ĽADE

• Milé deti, rodičia, starí rodičia,...

Pozývame Vás na KARNAVAL NA ĽADE 2015, ktorý sa uskutoční 8. februára 2015 o 15.00 hod. na ľadovej ploche pri futbalovom ihrisku v Pušovciach. Pripravte si masky, korčule, hokejky (na hokejový turnaj) a dobrú náladu!!!

Tešíme sa na stretnutie s Vami.... Maroš r.š.

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• O Z N A M

Riaditeľ Základnej školy v Pušovciach oznamuje rodičom žiakov, ktorí spĺňajú vek povinnej školskej dochádzky, že zápis žiakov do 1. ročníka na školský rok 2015/2016 sa uskutoční v dňoch od 15. januára 2015 do 21. januára 2015 v čase od 7.00 hod. do 15.30 hod. Po tomto termíne je možné žiaka zapísať najneskôr do 15. februára 2015.

Čo ponúkame?:

• sme škola rodinného typu
              • vyučovanie v bezstresovom a čistom prostredí
              • skúsení a tvoriví pedagogickí zamestnanci
              • vyučovanie anglického jazyka už od 1. ročníka
              • práca s počítačmi a internetom už od 1. ročníka
              • triedy vybavené interaktívnymi tabuľami
              • vyučovanie pomocou multimed. CD a DVD
              • moderná výpočtová a didaktická technika
              • pobyty v škole prírode (v prípade záujmu)
              • počas škol. roka popoludňajšia činnosť pre žiakov denne do 15.50 hod. (družina – bezplatne sa postaráme o Vaše deti)
              • obedy v školskej jedálni materskej školy

K zápisu doniesť rodný list dieťaťa !!!

(+ 6 € na zošity, ktoré pre prvákov zakúpime)

• Tučniaky z Madagascaru

• Dňa 5. 12. 2014 (piatok) navštívime kino Cinemax v Prešove. Odchod od školy 7.30 hod. predpokladaný príchod 12.10 hod. Cena 3 EUR ( vstupné + doprava SAD, MHD). Preukaz na zľavnené cestovné ( resp. cestovný pas), pitný režim, desiata. Obedy v ŠJ MŠ budú riadne, PZČ (družina) bude riadne.

• Tešíme sa na Vás v novom školskom roku 2014/15

• Milí žiaci,

začiatok školského roka 2014/2015 sa začne v utorok 2. 9. 2014 o 8.00 hod. v hlavnej budove školy. Nemusíte si so sebou nič doniesť - otvorenie nového školského roka nebude dlhé, len sa zvítame po prázdninách, privítame nových prvákov, porozprávame a to bude na začiatok úplne stačiť.

• Pokyny na školský výlet

• Dňa 25.6.2014 (streda) sa zúčastníme školského výletu do Bardejovských kúpeľov. Zraz o 7. 15 hod. pred kostolom v Pušovciach. Odchod od kostola 7.25 hod. Doprava SAD, ŽSR, MHD Bardejov. Cena (cestovné, poistenie, vstupné skanzen, polievka) 9 EUR.  Zobrať so sebou: kartu poistenca, preukážku na SAD (cestovný pas), pršiplášť, pitný režim, desiata, vreckové.

• Noc v škole

• ... organizujeme zábavno-športovú noc v našej škole z utorka (17.6.) na stredu (18.6.). Zraz žiakov v utorok (17.5.) o 17.30 hod. v hlavnej budove školy. Ukončenie akcie v stredu (18.6.) - podľa rozvrhu. Je potrebné si doniesť len: spacák, karimatku, hygienické potreby, športové oblečenie, pyžamo, baterku, dobrú náladu.   Na večeru niečo na opekanie (slaniku, špekáčky, chlieb, paličku na opekanie...) o raňajky a desiatu bude postarané.

• Pozvánka na Deň matiek - Míľa pre mamičku

•           Milé mamičky, staré mamičky týmto Vás pozývame na slávnostno-športové popoludnie pri príležitosti Dňa matiek. Tešíme sa Vašu návštevu v utorok 20.5.2014 (presun z dohodnutej soboty kvôli počasiu) o 16.00 hod. pred hlavnou budovou školy.

Máme pre Vás pripravený program:  v rámci akcie „Míľa pre mamičku“ absolvujeme spoločnú, krátku prechádzku, vystúpime pred Vami s programom, máme pre Vás prichystané občerstvenie, aj si spolu zašportujeme. Prineste si prosím dobrú náladu, pohodlné, športové oblečenie a nezabudnite na misku a lyžicu pre seba a dieťa.