• "Rodičko" na futbalovom ihrisku.

• Milí rodičia a žiaci,

24. júna 2021 o 16.00 hod. Vás pozývame na "rodičko", ktoré bude na futbalovom ihrisku v Pušovciach. Pripravili sme pre Vás guľáš, špekáčky, pivo, kofolu a dobrú náladu. Čo prinesiete vy, necháme na Vás... Tešíme sa na stretnutie.

M.H.

• Škola v prírode...

• Tak je to definitívne, nikam sa nejde. Škola v prírode v tomto školskom roku je pre COVID zrušená!

• Oddychová zóna

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Oddychová zóna.

Poďakovanie Obecnému úradu v Pušovciach, ktorý vedie starosta Ján Namešpetra za realizáciu "Oddychovej zóny"

Touto cestou sa chceme poďakovať pánovi starostovi Jánovi Namešpetrovi ako aj poslancom OcÚ v Pušovciach, že nie len pre nás (žiakov Základnej školy v Pušovciach) sa pustili do tohto projektu "Oddychovej zóny" a doviedli ho do úspešného konca. Takýmto niečim sa môže pochváliť máloktorá obec alebo mesto.

učitelia a žiaci

• Elektronický zápis žiakov do 1. ročníka v šk. roku 2021/2022

Kedy?: 01.04.2021  -  09.04.2021 (najneskôr do 30. apríla 2021)

Ako?:  elektronicky prostredníctvom našej web stránky

www.zspusovce.edupage.org

priamo odkaz k zápisu: Zápis do 1. ročníka

+6 EUR na zakúpenie učebných pomôcok

Čo ponúkame?:

• sme škola rodinného typu
              • vyučovanie v bezstresovom a čistom prostredí
              • skúsení a tvoriví pedagogickí zamestnanci
              • vyučovanie anglického jazyka už od 1. ročníka
              • práca s počítačmi a internetom už od 1. ročníka
              • triedy vybavené interaktívnymi tabuľami
              • vyučovanie pomocou multimed. CD a DVD
              • moderná výpočtová a didaktická technika
              • pobyty v škole prírode (v prípade záujmu)
              • ŠKD do 16.00 hod.
              • obedy v školskej jedálni materskej školy

Kontakt: 051/7997753 od 07.00 – 12.00 hod.

• Pokračujeme v prezenčnej výučbe do 5.3. ako doteraz

• Milí rodičia!

Žiaci našej školy pokračujú v prezenčnej výučbe do piatku 05.03.2021 tak ako doteraz. Pre nás platí Uznesenie vlády SR č. 123/2021, ktoré hovorí o zákaze pohybu a pobytu od 03.03.2021 (okrem testu alebo splnenia výnimky z testovania potrebujeme na pohyb vonku aj potvrdenie o zamestnaní s určením miesta výkonu práce a pracovnej doby). Zatiaľ nie je zverejnená vyhláška úradu verejného zdravotníctva, ani rozhodnutie ministra školstva. Po ich zverejnení vás budeme informovať o ďalšom postupe.

Maroš r.š.

• Podrobné informácie k nástupu od 8.2.2021

• Vážení rodičia!

Ministerstvo školstva zverejnilo manuál návratu do škôl od 08.02.2021. Podmienkou vstupu žiaka/dieťaťa do školy je negatívny test jedného z rodičov. Prinášame Vám informácie týkajúce sa našej ZŠ.

Testovanie

- jedného zákonného zástupcu žiakov 1. stupňa

- a zamestnancov škôl

Dochádzka žiakov/detí

Žiak ráno 08.02.2021 pri nástupe do školy odovzdáva dve nižšie uvedené tlačivá - inak nebude vpustený do triedy - čestné vyhlásenie rodiča a prehlásenie dotknutej osoby:

Ziak_a_zakonny_zastupca_-_cestne_vyhlasenie_a_suhlas_so_sprac._osobnych_udajov.docx

• Ziak_a_zakonny_zastupca_-_informacie_pre_dotknute_osoby_o_dobrovolnom_suhlase.docx

• V prípade, ak zákonný zástupca žiaka/dieťaťa neabsolvuje testovanie a z tohto dôvodu sa jeho dieťa nebude zúčastňovať prezenčného vyučovania, tak:

• škola eviduje neprítomnosť žiaka ako ospravedlnenú absenciu,

• ak neprítomnosť na prezenčnom vyučovaní bude dlhšia ako 15 vyučovacích dní a rodič nezabezpečí kontakt so školou, žiak môže byť komisionálne preskúšaný z učiva daného ročníka,

• zákonný zástupca nemá nárok na tzv. „pandemickú OČR“,

• pre vzájomnú bezpečnosť a ochranu zdravia nás všetkých, Vás milí rodičia prosíme, aby ste zabezpečili žiakom na každý deň vyučovania minimálne 3 čisté rúška, ktoré si žiaci budú meniť počas celého pobytu v škole a ŠKD od 7.30 - 16.00 hod.

• ŠJ

všetci žiaci budú na obed v pondelok 08.02.2021 automaticky prihlásení. Rodičia môžu najneskôr v pondelok 08.02.2021 do 08.00 h dieťa z obeda odhlásiť telefonicky.

ŠKD

je v riadnej prevádzke, postupuje v zmysle Covid školského semaforu, dôsledne dbá na dodržiavanie všetkých protiepidemiologických opatrení.

• test platí sedem kalendárnych dní;
                • 10-roční žiaci 1. stupňa sa netestujú;
                • riaditeľ školy alebo školského zariadenia nekontroluje certifikáty, ale vyžaduje príslušné prehlásenie od zamestnancov a zákonných zástupcov detí a žiakov

M. Hrabčák, r.š.

• Od 08.02.2021 ideme do školy

• SKVELÉ SPRÁVY z ministerstva školstva

Deti materských škôl, žiaci prvého stupňa základných škôl, špeciálnych škôl a končiacich ročníkov stredných škôl sa môžu vrátiť k plnohodnotnému prezenčnému vyučovaniu.

Tí, ktorí sa rozhodnú školy otvoriť, môžu tak spraviť od 8. februára 2021, a to v súlade s upraveným COVID automatom.

V zmysle uznesenia vlády a vyhlášky ÚVZ bude potrebný: negatívny test zamestnancov, negatívny test zákonného zástupcu a negatívny test žiakov končiacich ročníkov stredných škôl.

Antigénové testovanie na COVID 19 bude v sobotu 06.02.2021 v čase 08.00 - 12.00 hod. a 13.00 - 16.00 hod. v Kultúrnom dome v Pušovciach.

Vyučovanie bude prebiehať podľa riadneho rozvrhu. ŠKD bude v prevádzke pre žiakov 1.- 4. ročníka.